Licensed to Princemont Swim League - 1 HY-TEK's Meet Manager 6/26/2009 05:49 PM
RST_D@FW_D - 6/20/2009
Results
Results updated: 26 June 2009
Event 1 Boys 18 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fort Washington 'A' 2:15.64 2:27.75 7
1) Magd, Basem 15 2) Dennis, Brandon 15
3) Irving, Walton 15 4) Patrizio, Joey 16
2 Fort Washington 'B' NT 2:47.41 5
1) Szymanski, Michael 14 2) Saunders, Joel 14
3) Gonzalez, AJ 17 4) Patrizio, Nick 13
3 Russett Sharks Swim Team 'A' NT 4:06.60 4
1) Reyda, Tyler 11 2) Donlan, Connor 11
3) Doung, Peter 12 4) Polkiewicz, Steven 11
Event 2 Girls 18 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fort Washington 'A' 2:41.38 2:46.09 7
1) Camardella, Tori 14 2) Dullahan, Erin 15
3) Gonzalez, Eva 15 4) Fernandez, Marlena 15
2 Fort Washington 'B' NT 2:52.41 5
1) Bonomo, Meghan 16 2) Bonomo, Rebecca 14
3) Scott, Kimberly 14 4) Smith, Sierra 15
3 Russett Sharks Swim Team 'A' NT 2:55.94 4
1) Harris, Kayla 11 2) Lindrose, Alyssa 15
3) Reyda, Megan 13 4) Patrick, Kenni 11
4 Russett Sharks Swim Team 'B' NT 3:08.20 3
1) Tarabishi, Susan 13 2) Comings, Stephanie 17
3) Craig, Addison 14 4) Quan, Melyssa 13
Event 3 Boys 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
League Rec: # 15.50 1975 Rick Stuby, RMS
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 King, David 8 FW_D 23.59 23.25 5
2 Quan, Brandon 9 Sharks 45.43 30.29 3
3 Lindrose, Zachary 10 Sharks 46.33 32.17 2
4 Masciola, Kevin 7 FW_D NT 34.20 1
-- Jeffries, D'Ante 10 FW_D NT DQ
Event 4 Girls 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
League Rec: # 15.76 1995 Kathyrn Gold, NCR
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ritter, Lauren 10 Sharks NT 19.90 5
2 DeSouza, Simone 9 Sharks 25.22 20.01 3
3 Stevenson, Gabriel 10 FW_D 22.33 20.83 2
4 Sobonde, Tomiwa 9 Sharks 24.25 22.87
5 Mical, Claire 9 Sharks NT 25.66
6 Flage, Vanessa 10 Sharks 35.55 30.81
7 Vanzego, Raiven 9 FW_D 32.81 31.49 1
8 Modali, Nisha 10 Sharks NT 31.92
9 Akintoba, Tolu 9 FW_D NT 42.63
10 Masciola, Tamara 10 FW_D 25.91 43.84
Event 5 Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
League Rec: # 31.37 1993 Delonte Stephens, TPDC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Butler, Everett 12 Sharks NT 36.29 5
2 Plansky, Alexander 11 FW_D 53.99 54.73 3
3 Saunders, Jared 11 FW_D 58.54 59.12 2
4 Smith, Sam 11 Sharks NT 1:06.46 1
5 Spears, Kristian 11 FW_D NT 1:15.45
Event 6 Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
League Rec: # 31.53 1997 Kathryn Gold, NCR
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hicks, Paris 11 Sharks 44.32 41.72 5
2 Leath, Kiara 11 FW_D 45.77 43.88 3
3 Harris, Kayla 11 Sharks 45.37 47.89 2
-- Akintoba, Morenike 10 FW_D NT DQ
Event 7 Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
League Rec: # 27.82 2004 Joshua Huger, WOW
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dennis, Marcus 13 FW_D 41.31 41.34 5
2 Szymanski, Michael 14 FW_D 46.81 45.76 3
3 Williams, Kirk 14 FW_D 1:02.99 50.63
4 Luu, Calvin 13 Sharks NT 1:09.74 2
5 Doung, Peter 12 Sharks NT 1:09.95 1
Event 8 Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
League Rec: # 29.94 1998 Jessica Brosch, UH
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hicks, Taylor 14 Sharks NT 31.81 5
2 Reyda, Megan 13 Sharks NT 39.99 3
3 Griffin, Gabrielle 13 FW_D 41.95 41.97 2
4 Scott, Kimberly 14 FW_D 43.93 42.10 1
5 Tarabishi, Susan 13 Sharks NT 45.03
6 Bonomo, Rebecca 14 FW_D 43.59 45.63
7 Bowman, Ayana 13 FW_D 51.70 49.68
8 Quan, Melyssa 13 Sharks NT 57.87
Event 9 Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
League Rec: # 26.13 1988 Mark Henderson, FW
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Irving, Walton 15 FW_D 34.34 34.62 5
2 Magd, Basem 15 FW_D 36.35 35.71 3
3 Dennis, Brandon 15 FW_D 38.86 38.87
4 Yovanovick, Michae 15 Sharks NT 48.34 2
Event 10 Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
League Rec: # 29.54 1987 Pam Franklin, KSC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cox, Meische 18 Sharks NT 36.81 5
2 Wynn, Shannon 15 FW_D 40.80 44.57 3
3 Gonzalez, Eva 15 FW_D 40.95 45.07 2
4 Bonomo, Meghan 16 FW_D 41.51 46.51
5 Comings, Stephanie 17 Sharks NT 46.78 1
Event 11 Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
League Rec: # 15.50 1968 Mike Clairmont, SSY
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 King, David 8 FW_D 21.65 22.16 5
2 Hall, Noah 8 Sharks NT 24.09 3
3 Bonomo, Ryan 8 FW_D 25.84 25.34 2
4 Masciola, Kevin 7 FW_D 27.00 26.47
5 Marx, Evan 7 Sharks NT 28.24 1
6 Griffin, Sean 7 FW_D 32.55 28.55
7 Pagnella, Joey 8 FW_D 30.59 29.91
8 Devine, Finnian 7 Sharks NT 30.29
9 Bryant, Kyle 8 Sharks NT 30.30
10 Syed, Imaad 6 Sharks NT 31.64
11 Syed, Aaban 5 Sharks NT 42.82
12 Gottron, Ryland 8 FW_D 42.27 44.75
Event 12 Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
League Rec: # 16.00 1978 Danielle Mackey, RMS
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ritter, Allison 8 Sharks NT 19.63 5
2 Tompkins, Madison 8 FW_D 23.04 21.78 3
3 Bellofatto, Elanna 8 Sharks NT 26.42 2
4 Devine, Maura 8 Sharks NT 27.17
5 Plansky, Carolyne 7 FW_D 35.44 33.41 1
6 Bellofatto, Sophia 6 Sharks NT 37.35
7 Smith, Jackie 7 Sharks NT 37.81
8 Griffin, Alison 8 FW_D 39.39 38.50
9 Tompkins, Alexandr 5 FW_D 41.62 40.52
10 Devine, Erin 5 Sharks NT 52.53
11 Ritter, Kylie 4 Sharks NT 1:18.70
-- Jeffries, Akilah 7 FW_D NT DQ
Event 13 Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
League Rec: # 30.38 2005 Matthew Gibson, TPDC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Marx, Christopher 10 Sharks 50.20 46.84 5
2 Wynn, Brian 9 FW_D 49.30 49.59 3
3 Lindrose, Zachary 10 Sharks NT 49.84 2
4 Jeffries, D'Ante 10 FW_D 1:07.49 55.16 1
5 Quan, Brandon 9 Sharks 59.34 56.55
Event 14 Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
League Rec: # 30.53 1980 Danielle Mackey, RMS
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stevenson, Gabriel 10 FW_D 42.88 39.89 5
2 Ritter, Lauren 10 Sharks NT 40.40 3
3 DeSouza, Simone 9 Sharks 44.34 43.15 2
4 Devine, Shane 9 Sharks 46.53 44.13
5 Sobonde, Tomiwa 9 Sharks 45.30 47.37
6 Bellofatto, Elyssa 10 Sharks 50.30 47.99
7 Masciola, Tamara 10 FW_D 50.26 49.89 1
8 Vanzego, Raiven 9 FW_D 54.95 55.66
9 Flage, Vanessa 10 Sharks NT 1:00.13
10 Modali, Nisha 10 Sharks NT 1:01.72
11 Mical, Claire 9 Sharks NT 1:03.19
12 Rolle, Danielle 9 Sharks NT 1:04.61
13 Bowman, Loren 9 FW_D 1:17.76 1:17.56
14 Antwi, Britney 9 Sharks NT 1:23.98
15 Polkiewicz, Magdal 9 Sharks NT 1:27.97
Event 15 Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
League Rec: # 27.84 2005 John Kundrat, PGS
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Butler, Everett 12 Sharks NT 33.37 5
2 Reyda, Tyler 11 Sharks NT 39.22 3
3 Belgrave, Reginald 12 Sharks NT 40.44
4 Plansky, Alexander 11 FW_D 43.06 43.93 2
5 Saunders, Jared 11 FW_D 44.74 45.50 1
6 True, Michael 12 FW_D 49.88 46.87
7 Spears, Kristian 11 FW_D 53.56 53.22
8 Smith, Sam 11 Sharks NT 54.24
9 Polkiewicz, Steven 11 Sharks NT 55.03
Event 16 Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
League Rec: # 28.51 1988 Johanna Hussey, MSR
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Holley, Akeyla 11 FW_D 33.40 32.56 5
2 Bowman, Alexandra 12 Sharks NT 33.99 3
3 Hicks, Paris 11 Sharks NT 34.26 2
4 Patrick, Kenni 11 Sharks 50.24 44.90
5 Oh, Jessica 11 Sharks NT 47.03
6 Akintoba, Morenike 10 FW_D 1:11.69 1:01.46 1
Event 17 Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
League Rec: # 25.76 1984 Mark Henderson, FW
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dennis, Marcus 13 FW_D 30.90 31.37 5
2 Patrizio, Nick 13 FW_D 36.97 33.75 3
3 Groom, Mark 14 Sharks NT 35.19 2
4 Szymanski, Michael 14 FW_D 39.46 39.09
5 Williams, Kirk 14 FW_D 39.51 40.67
6 Saunders, Joel 14 FW_D 43.54 45.28
7 Doung, Peter 12 Sharks NT 47.08 1
8 Donlan, Connor 11 Sharks NT 1:29.54
Event 18 Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
League Rec: # 27.72 1981 Joan Costello, AR
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hicks, Taylor 14 Sharks NT 30.23 5
2 Griffin, Gabrielle 13 FW_D 34.48 33.09 3
3 Reyda, Megan 13 Sharks NT 33.92 2
4 Modali, Asha 13 Sharks NT 34.02
5 Camardella, Tori 14 FW_D 37.70 37.27 1
6 Bowman, Ayana 13 FW_D 42.37 42.93
7 Rice, Katie 13 FW_D 54.70 48.44
8 Quan, Melyssa 13 Sharks NT 49.53
Event 19 Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
League Rec: # 52.77 1987 Mark Henderson, FW
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Patrizio, Joey 16 FW_D 1:09.49 1:08.09 5
2 Irving, Walton 15 FW_D 1:11.95 1:11.24 3
3 Craig, Lukas 15 Sharks 1:12.34 1:11.46 2
4 Gonzalez, AJ 17 FW_D 1:16.91 1:18.20
Event 20 Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
League Rec: # 58.98 1985 Pam Franklin, KSC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Guild, Michaela 18 Sharks 1:08.34 1:10.84 5
2 Cox, Meische 18 Sharks NT 1:14.80 3
3 Dullahan, Erin 15 FW_D 1:22.52 1:18.97 2
4 True, Katie 18 FW_D 1:32.32 1:33.52 1
5 Smith, Sierra 15 FW_D 1:27.77 1:38.91
6 Szymanski, Lauren 18 FW_D 1:39.10 1:43.82
Event 21 Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
League Rec: # 20.53 1979 Jim Mackey, RMS
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bonomo, Ryan 8 FW_D 31.38 32.97 5
2 Griffin, Sean 7 FW_D NT 38.12 3
3 Hall, Noah 8 Sharks NT 38.88 2
4 Devine, Finnian 7 Sharks 42.57 39.46 1
5 Syed, Imaad 6 Sharks NT 40.59
6 Pagnella, Joey 8 FW_D 41.85 43.97
7 Syed, Aaban 5 Sharks NT 57.32
-- Gottron, Ryland 8 FW_D NT DQ
-- Bryant, Kyle 8 Sharks 32.34 DQ
Event 22 Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
League Rec: # 21.20 1976 Joanne Duymovic, BCC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ritter, Allison 8 Sharks NT 26.67 5
2 Tompkins, Madison 8 FW_D 29.53 28.67 3
3 Griffin, Alison 8 FW_D 40.68 37.75 2
4 Devine, Maura 8 Sharks 38.25 41.29 1
5 Plansky, Carolyne 7 FW_D 49.59 46.86
6 Bellofatto, Elanna 8 Sharks 38.33 50.87
7 Smith, Jackie 7 Sharks NT 52.27
-- Tompkins, Alexandr 5 FW_D NT DQ
Event 23 Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
League Rec: # 18.04 2005 James Michael, MVP
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hall, Christian 10 Sharks NT 29.84 5
2 Marx, Christopher 10 Sharks NT 32.53 3
3 Griffin, Jacques 10 FW_D NT 35.51 2
4 Wynn, Brian 9 FW_D 40.74 37.68 1
5 Lindrose, Zachary 10 Sharks NT 38.42
Event 24 Girls 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
League Rec: # 17.99 1989 Lauren Briscoe, FP
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sobonde, Tomiwa 9 Sharks NT 23.45 5
2 Devine, Shane 9 Sharks 31.20 26.28 3
3 Vanzego, Raiven 9 FW_D 29.26 30.02 2
4 DeWitt, Cecilia 9 Sharks NT 31.97
5 Bellofatto, Elyssa 10 Sharks NT 32.28
6 Flage, Vanessa 10 Sharks NT 34.49
7 Bowman, Loren 9 FW_D 39.81 40.30 1
8 Akintoba, Tolu 9 FW_D 52.00 58.55
Event 25 Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
League Rec: # 35.24 1990 Aruna Inversin, GM
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Saunders, Jared 11 FW_D 55.73 51.62 5
2 Reyda, Tyler 11 Sharks NT 53.15 3
3 Belgrave, Reginald 12 Sharks NT 54.27 2
4 Balazek, Michael 11 FW_D 1:00.66 1:00.55 1
5 Spears, Kristian 11 FW_D 1:09.88 1:07.60
6 True, Michael 12 FW_D 1:09.27 1:09.73
7 Polkiewicz, Steven 11 Sharks NT 1:14.91
Event 26 Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
League Rec: # 36.67 1991 Lauren Briscoe, FP
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Leath, Kiara 11 FW_D 43.74 43.15 5
2 Harris, Kayla 11 Sharks 50.30 56.95 3
3 Patrick, Kenni 11 Sharks 51.34 57.27 2
4 Oh, Jessica 11 Sharks NT 1:22.06
5 Akintoba, Morenike 10 FW_D NT 1:23.63 1
Event 27 Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
League Rec: # 33.16 1989 Jeff Weiss, PR
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dennis, Marcus 13 FW_D 42.40 42.31 5
2 Groom, Mark 14 Sharks NT 51.28 3
3 Saunders, Joel 14 FW_D 53.50 52.65 2
4 Luu, Calvin 13 Sharks NT 1:00.16 1
5 Donlan, Connor 11 Sharks NT 1:21.68
Event 28 Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
League Rec: # 34.48 1988 Ruth Kominski, SBP
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bonomo, Rebecca 14 FW_D 45.71 45.81 5
2 Reyda, Megan 13 Sharks 47.21 47.34 3
3 Craig, Addison 14 Sharks NT 50.46 2
4 Scott, Kimberly 14 FW_D 58.07 53.69 1
5 Bowman, Ayana 13 FW_D 56.21 57.62
Event 29 Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
League Rec: # 31.02 1995 Aruna Inversin, GM
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dennis, Brandon 15 FW_D 37.73 39.68 5
2 Magd, Basem 15 FW_D 41.03 41.30 3
3 Gonzalez, AJ 17 FW_D 40.87 47.43
4 Yovanovick, Michae 15 Sharks NT 52.00 2
Event 30 Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
League Rec: # 34.96 1991 Ruth Kominski, SBP
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Guild, Michaela 18 Sharks NT 41.60 5
2 Fernandez, Marlena 15 FW_D 39.13 43.80 3
3 Dullahan, Erin 15 FW_D 44.89 46.28 2
4 Lindrose, Alyssa 15 Sharks NT 47.25 1
5 Comings, Stephanie 17 Sharks NT 51.89
6 True, Katie 18 FW_D 51.06 52.52
7 Bonomo, Meghan 16 FW_D 51.23 52.72
8 Szymanski, Lauren 18 FW_D 56.25 58.84
9 Smith, Sierra 15 FW_D 53.87 59.28
Event 31 Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
League Rec: # 16.54 1982 Paul Long, SBP
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Marx, Christopher 10 Sharks NT 27.12 5
2 Wynn, Brian 9 FW_D 30.18 28.75 3
3 Quan, Brandon 9 Sharks NT 32.37 2
4 Jeffries, D'Ante 10 FW_D NT 33.20 1
5 Griffin, Jacques 10 FW_D NT 40.67
Event 32 Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
League Rec: # 16.63 1980 Danielle Mackey, RMS
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ritter, Lauren 10 Sharks NT 22.06 5
2 Stevenson, Gabriel 10 FW_D 22.58 22.07 3
3 DeSouza, Simone 9 Sharks NT 22.81 2
4 Bellofatto, Elyssa 10 Sharks NT 25.26
5 Devine, Shane 9 Sharks NT 25.30
6 DeWitt, Cecilia 9 Sharks NT 26.82
7 Masciola, Tamara 10 FW_D 27.55 29.06 1
8 Mical, Claire 9 Sharks NT 32.52
9 Akintoba, Tolu 9 FW_D 42.59 36.93
10 Polkiewicz, Magdal 9 Sharks NT 39.81
11 Rolle, Danielle 9 Sharks NT 40.38
-- Bowman, Loren 9 FW_D 44.00 DQ
Event 33 Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
League Rec: # 31.45 2005 Richard Alloway, MVP
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Butler, Everett 12 Sharks NT 41.84 5
2 Balazek, Michael 11 FW_D 59.91 55.81 3
3 Smith, Sam 11 Sharks NT 1:10.83 2
4 True, Michael 12 FW_D 1:18.75 1:13.12 1
-- Polkiewicz, Steven 11 Sharks NT DQ
Event 34 Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
League Rec: # 33.01 1984 Carole Sharpless, MC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bowman, Alexandra 12 Sharks NT 38.23 5
2 Holley, Akeyla 11 FW_D 39.52 38.88 3
3 Hicks, Paris 11 Sharks 40.24 41.59 2
4 Patrick, Kenni 11 Sharks 44.45 56.91
5 Oh, Jessica 11 Sharks NT 1:09.03
Event 35 Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
League Rec: # 29.42 1989 Rob Ritter, KSC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Szymanski, Michael 14 FW_D 49.83 46.63 5
2 Williams, Kirk 14 FW_D 55.81 53.72 3
3 Groom, Mark 14 Sharks 1:03.30 54.19 2
4 Donlan, Connor 11 Sharks NT 1:43.81 1
Event 36 Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
League Rec: # 31.99 1984 Pam Franklin, KSC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Modali, Asha 13 Sharks NT 42.69 5
2 Camardella, Tori 14 FW_D 46.23 44.88 3
3 Tarabishi, Susan 13 Sharks NT 49.06 2
4 Craig, Addison 14 Sharks NT 51.16
5 Rice, Katie 13 FW_D 1:04.20 58.02 1
6 Quan, Melyssa 13 Sharks NT 1:03.36
Event 37 Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
League Rec: # 27.56 1990 Rob Ritter, KSC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Craig, Lukas 15 Sharks NT 37.90 5
2 Dennis, Brandon 15 FW_D 45.94 41.37 3
Event 38 Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
League Rec: # 31.17 1992 Nora Granell, BSR
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cox, Meische 18 Sharks NT 39.80 5
2 Lindrose, Alyssa 15 Sharks NT 47.55 3
3 Wynn, Shannon 15 FW_D 52.53 48.83 2
4 Smith, Sierra 15 FW_D 50.09 53.84 1
5 Szymanski, Lauren 18 FW_D 52.20 55.65
Event 39 Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
League Rec: # 18.80 1978 Mark Henderson, FW
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 King, David 8 FW_D 28.50 26.66 5
2 Marx, Evan 7 Sharks NT 32.53 3
3 Syed, Imaad 6 Sharks NT 35.47 2
4 Bonomo, Ryan 8 FW_D 40.19 36.75 1
5 Masciola, Kevin 7 FW_D 33.98 37.72
6 Devine, Finnian 7 Sharks NT 40.83
7 Hall, Noah 8 Sharks NT 41.34
8 Griffin, Sean 7 FW_D 41.31 45.48
9 Gottron, Ryland 8 FW_D 45.63 47.72
10 Bryant, Kyle 8 Sharks NT 48.03
11 Pagnella, Joey 8 FW_D 41.19 49.38
12 Syed, Aaban 5 Sharks NT 1:17.76
Event 40 Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
League Rec: # 19.50 R. Medlin / D. Mackey, GA-1976/RMS-1978
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ritter, Allison 8 Sharks NT 26.02 5
2 Tompkins, Madison 8 FW_D 30.67 29.53 3
3 Devine, Maura 8 Sharks NT 32.72 2
4 Bellofatto, Elanna 8 Sharks 28.24 33.48
5 Griffin, Alison 8 FW_D 44.10 44.00 1
6 Plansky, Carolyne 7 FW_D 43.97 44.75
7 Bellofatto, Sophia 6 Sharks NT 46.49
8 Devine, Erin 5 Sharks NT 47.22
9 Smith, Jackie 7 Sharks NT 58.38
10 Tompkins, Alexandr 5 FW_D 58.08 1:03.85
Event 41 Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
League Rec: # 1:09.09 2005 John Kundrat, PGS
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Reyda, Tyler 11 Sharks NT 1:44.32 5
2 Belgrave, Reginald 12 Sharks NT 1:45.61 3
3 Balazek, Michael 11 FW_D 2:07.80 1:59.27 2
4 Plansky, Alexander 11 FW_D 2:04.53 1:59.81 1
Event 42 Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
League Rec: # 1:12.29 2008 Geordie Enoch, BSR
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Holley, Akeyla 11 FW_D 1:24.12 1:26.81 5
2 Bowman, Alexandra 12 Sharks NT 1:32.27 3
3 Leath, Kiara 11 FW_D 1:35.36 1:32.66 2
4 Harris, Kayla 11 Sharks 1:29.34 1:42.80 1
Event 43 Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
League Rec: # 1:03.99 1989 Rob Ritter, KSC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Patrizio, Nick 13 FW_D 1:57.16 1:50.54 5
2 Saunders, Joel 14 FW_D 2:23.85 2:09.49 3
3 Doung, Peter 12 Sharks NT 2:11.00 2
-- Luu, Calvin 13 Sharks NT DQ
Event 44 Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
League Rec: # 1:07.34 1984 Pam Franklin, KSC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hicks, Taylor 14 Sharks NT 1:16.49 5
2 Modali, Asha 13 Sharks NT 1:29.22 3
3 Griffin, Gabrielle 13 FW_D 1:35.08 1:33.66 2
4 Scott, Kimberly 14 FW_D 1:40.68 1:43.58 1
5 Bonomo, Rebecca 14 FW_D 1:42.01 1:44.38
6 Rice, Katie 13 FW_D 2:20.03 2:07.15
Event 45 Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
League Rec: # 1:00.75 1988 Mark Henderson, FW
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Irving, Walton 15 FW_D 1:21.00 1:21.87 5
2 Magd, Basem 15 FW_D 1:25.12 1:23.29 3
3 Craig, Lukas 15 Sharks NT 1:26.49 2
4 Patrizio, Joey 16 FW_D 1:24.56 1:26.89
5 Gonzalez, AJ 17 FW_D 1:22.59 1:29.80
6 Yovanovick, Michae 15 Sharks NT 1:48.76 1
Event 46 Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
League Rec: # 1:06.80 1985 Pam Franklin, KSC
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Guild, Michaela 18 Sharks NT 1:20.31 5
2 Fernandez, Marlena 15 FW_D NT 1:22.50 3
3 Dullahan, Erin 15 FW_D 1:29.75 1:29.78 2
4 Comings, Stephanie 17 Sharks NT 1:45.77 1
5 Wynn, Shannon 15 FW_D 1:43.66 1:48.46
Event 47 Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
League Rec: # 1:12.18 2001 Takoma Park DC
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Russett Sharks Swim Team 'A' 1:49.68 1:45.02 7
1) Marx, Evan M7 2) Bellofatto, Elanna W8
3) Hall, Noah M8 4) Ritter, Allison W8
2 Fort Washington 'A' 1:37.24 1:49.90 5
1) Tompkins, Madison W8 2) Bonomo, Ryan M8
3) Plansky, Carolyne W7 4) King, David M8
3 Russett Sharks Swim Team 'B' NT 2:17.44 4
1) Bryant, Kyle M8 2) Bellofatto, Sophia W6
3) Devine, Finnian M7 4) Devine, Maura W8
4 Fort Washington 'B' NT 2:26.74 3
1) Griffin, Alison W8 2) Griffin, Sean M7
3) Tompkins, Alexandra W5 4) Masciola, Kevin M7
5 Russett Sharks Swim Team 'C' NT 3:18.84
1) Devine, Erin W5 2) Smith, Jackie W7
3) Syed, Aaban M5 4) Syed, Imaad M6
Event 48 Boys 9-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
League Rec: # 1:54.91 1993 Takoma Park DC
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Russett Sharks Swim Team 'A' NT 2:31.24 7
1) Marx, Christopher 10 2) Butler, Everett 12
3) Groom, Mark 14 4) Craig, Lukas 15
2 Fort Washington 'A' 2:03.49 2:34.22 5
1) Wynn, Brian 9 2) Plansky, Alexander 11
3) Dennis, Marcus 13 4) Patrizio, Joey 16
3 Russett Sharks Swim Team 'B' NT 2:59.69 4
1) Lindrose, Zachary 10 2) Belgrave, Reginald 12
3) Luu, Calvin 13 4) Yovanovick, Michael 15
Event 49 Girls 9-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
League Rec: # 2:02.94 2006 Takoma Park DC
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fort Washington 'A' 2:18.66 2:18.78 7
1) Stevenson, Gabrielle 10 2) Holley, Akeyla 11
3) Griffin, Gabrielle 13 4) Fernandez, Marlena 15
2 Russett Sharks Swim Team 'B' NT 2:27.57 5
1) DeSouza, Simone 9 2) Bowman, Alexandra 12
3) Modali, Asha 13 4) Cox, Meische 18
3 Fort Washington 'B' NT 2:46.22 4
1) Masciola, Tamara 10 2) Leath, Kiara 11
3) Camardella, Tori 14 4) True, Katie 18
4 Russett Sharks Swim Team 'C' NT 3:02.98 3
1) Bellofatto, Elyssa 10 2) Oh, Jessica 11
3) Craig, Addison 14 4) Lindrose, Alyssa 15
-- Russett Sharks Swim Team 'A' NT DQ
1) Ritter, Lauren 10 2) Hicks, Paris 11
3) Hicks, Taylor 14 4) Guild, Michaela 18